reklama - zainteresowany?

Pies na diecie BARF. Komponowanie i modyfikowanie diety BARF na podstawie stanu zdrowia i wyników analitycznych psa - Sensus


Autor: Małgorzata Olejnik
ISBN: 978-83-283-4145-6
Format: 140x208, okładka: miękka
Księgarnia: Sensus

Książka będzie dostępna od czerwca 2019

Tagi: Sport i zdrowie

Zadbaj o zdrowie swojego psa!

BARF, czyli biologicznie odpowiednia surowa dieta, sposób żywienia zaproponowany przez australijskiego weterynarza Iana Billinghursta, zyskuje coraz większe uznanie wśród właścicieli psów na całym świecie. Małgorzata Olejnik, autorka pierwszego polskiego poradnika BARF wydanego w 2016 roku, idzie o krok dalej. W nowej książce udowadnia, że BARF jest holistycznym podejściem do dobrostanu naszych pupili, a także może stanowić dietoterapię i dietorofilaktykę wielu częstych psich schorzeń.

Regularne monitorowanie parametrów chemicznych organizmu ma duże znaczenie diagnostyczne. To najlepszy sposób, by w porę zareagować, również dietą, na ewentualne nieprawidłowości. Zwierzęta nie mogą powiedzieć, jak się czują - zwykle ich gorszy wygląd lub zmiana w zachowaniu to znak, że w organizmie trwają procesy patologiczne. Wszyscy wiemy, że lepiej leczyć wcześniej niż za późno, a jeszcze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak interpretować wyniki badań psa oraz jak na nie wpływać, odpowiednio komponując posiłki dla swojego pupila. Autorka omawia najczęstsze choroby psiaków, takie jak cukrzyca, choroby wątroby, nerek czy trzustki, oraz radzi, jak im zapobiec za pomocą diety i odpowiednio dobranych składników oraz makroelementów. W publikacji znajdziesz praktyczne tabele oraz kilka sprawdzonych przepisów.


Małgorzata Olejnik - specjalista dietetyk i doradca żywieniowy z wykształceniem medycznym. Jej pasję stanowi pogłębienie wiedzy o żywieniu psów i kotów. Jest orędowniczką żywienia zwierząt domowych zgodnego z przystosowaniami ewolucyjnymi. Właścicielka i hodowczyni psów rasy yorkshire terrier i yorkshire terrier biewer. Od 2006 roku właścicielka specjalistycznego sklepu ze zdrową żywnością dla psów i kotów. Pomaga w wyborze diety, doborze karmy, komponuje posiłki BARF. Wskazuje, co jedzą, a co powinny jeść psy i koty. Wieloletnia "barferka", blogerka, autorka artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej, lokalnej, specjalistycznej i branżowej. Autorka książek Pies na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila oraz Kot na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila.

 

Zobacz także:

  • Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji
  • Pokonaj stres z Kaizen

Spis treści

Pies na diecie BARF. Komponowanie i modyfikowanie diety BARF na podstawie stanu zdrowia i wyników analitycznych psa -- spis treści


Wstęp 5

Rozdział 1. Jakie badania powinieneś wykonać, by wiedzieć, czy dieta Twojego psa jest właściwa? 9

Rozdział 2. Homeostaza wapń - fosfor, czyli o kościach i nerkach 37

Rozdział 3. Kości - tak czy nie? Kiedy pies ma problem z poziomem wapnia i potasu 49

Rozdział 4. Robaczyce - jak zapobiegać i jak leczyć dietą? 63

Rozdział 5. Alergie pokarmowe 75

Rozdział 6. Cukrzyca 83

Rozdział 7. Choroby wątroby 91

Rozdział 8. Chora trzustka 111

Rozdział 9. Ciąża i szczeniaki 117

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2019 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.